Funkcjonalności aplikacji do fakturowania

Prowadzenie firmowej księgowości to bardzo istotne zajęcie pod względem rozliczeń z pracownikami oraz organami podatkowymi. W związku z tym bardzo ważną sprawą jest właściwe tworzenie faktur oraz rachunków, na bazie których wyliczane są dochody, wydatki i tworzone są rozliczenia albo inne ważne dokumenty księgowe. Wielu właścicieli firm korzysta z pomocy zewnętrznych biur księgowych, których pracownicy mają szeroką wiedzę i umiejętności w zakresie rachunkowości.

 

Okazuje się, że oferty biur rachunkowych wcale nie są jedynym dobrym rozwiązaniem kłopotu z zakresu prowadzenia rachunkowości w firmie. Dostępne są również specjalistyczne aplikacje komputerowe i programy internetowe, dzięki którym możliwe jest sporządzanie faktur. Porządny program do fakturowania to najważniejsze narzędzie pracy wielu biur rachunkowych, ale z programów tego typu korzysta również szerokie grono przedsiębiorców zainteresowanych samodzielnym dbaniem o firmową księgowość co zapewnia firmie większe oszczędności. Należy zastanowić się jakie funkcje posiadają takie aplikacje.

 

Dokładne tworzenie faktur i innych dokumentów sprzedażowych

Każdy porządny program do fakturowania gwarantuje możliwość błyskawicznego i łatwego generowania faktur sprzedażowych albo rachunków, które są zgodne z aktualnie stosowanymi przepisami. Nowoczesne rozwiązania oferują mnóstwo udogodnień, takich jak zapisywanie nazw, danych adresowych, numerów NIP oraz innych danych kontrahentów. W ten sposób kolejne faktury albo rachunki mogą być wystawiane bardzo wygodnie. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby wygenerować fakturę VAT, zwykłą, rachunek lub inny dokument sprzedażowy.

 

Zapisywanie faktur przychodowych i kosztowych

Dzisiejsze aplikacje do fakturowania to rozwiązania, które potrafią przechowywać w pamięci (chronione na serwerze) wszelkie dokumenty przychodowe czyli wszystkie wygenerowane i zatwierdzone faktury i rachunki. Poza tym użytkownicy takich aplikacji mają możliwość zachowywania w pamięci wszelkiego rodzaju faktur i rachunków rozchodowych stanowiących potwierdzenie zakupów wykonanych w związku z wykonywaną działalnością. Są one potrzebne przy wyliczeniach miesięcznych oraz kwartalnych oraz obliczaniu wysokości podatków.

 

Generowanie sprawozdań, obliczeń okresowych i dokumentów podatkowych

Dane z wszystkich faktur sprzedażowych oraz związanych z wydatkami są zapisywane na serwerze. Na bazie takich dokumentów można szybko i bez trudu sporządzić plik JPK, rozliczenie miesięczne lub kwartalne, deklarację VAT, roczne sprawozdanie podatkowe, Księgę Przychodów i Rozchodów czy też mnóstwo innych ważnych dokumentów potrzebnych do prowadzenia rozliczeń z urzędami czy też pracownikami. Ponadto profesjonalne programy internetowe zapewniają możliwość przekazywania takich dokumentów bezpośrednio do urzędów drogą internetową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *